Мінімальне податкове зобов'язання
01 січня 2022 року набув чинності Закон України від 30.11.2021 року № 1914-ІХ, яким внесено зміни до Податкового кодексу України введено поняття мінімального податкового зобов’язання.
Розрахунок МПЗ щодо земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої проведена
МПЗ = НГОд x К x М / 12, де:
НГОд - нормативна грошова оцінка відповідної земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом для справляння плати за землю;
К - коефіцієнт, який становить 0,05. Тимчасово, для розрахунку мінімального податкового зобов'язання за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт "К" застосовується із значенням 0,04. Для ФГ коефіцієнт "К" застосовується у половинному розмірі.
М - кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
Розрахунок МПЗ щодо земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої не проведена
МПЗ = НГО x S x К x М / 12, де:
НГО - нормативна грошова оцінка 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом для справляння плати за землю;
S - площа земельної ділянки, гектарах;
К - коефіцієнт, що становить 0,05. Тимчасово, для розрахунку мінімального податкового зобов'язання за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт "К" застосовується із значенням 0,04. Для ФГ коефіцієнт "К" застосовується у половинному розмірі.
М - кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.
Особливості визначення МПЗ для ФОПів
•До бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою
загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції: