Оголошення про реєстрацію безхозного нерухомого майна

Дата: 15.02.2023 08:08

Відповідно до частини 2 статті 335 Цивільного кодексу України № 435-IV від 16.01.2003  безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені.

Відповідно до частини 1 статті 1277 Цивільного кодексу України № 435-IV від 16.01.2003  у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

На підставі цього Маньківська селищна рада звертається до юридичних осіб, що здійснюють свою діяльність на території Маньківської селищної територіальної громади, громадян, що проживають на території Маньківської селищної територіальної громади, та інших небайдужих осіб з проханням повідомляти селищній раді про наявну в них інформацію стосовно об’єктів нерухомого майна, що мають ознаки безхазяйності (наприклад, таких як будівлі та споруди, розташовані у селищі міського типу Маньківка на вулиці Шпитальній (колишня назва – Павлова), які використовувалися відкритим акціонерним товариством «Маньківський механічний завод»), та об’єктів нерухомого майна, що мають ознаки відумерлої спадщини, якщо зазначені об’єкти розміщені на території Маньківської селищної територіальної громади.