Маньківська громада
Черкаська область, Уманський район

Щомісячний інформаційний дайджест Мережі правового розвитку, лютий 2023

Дата: 22.03.2023 08:50
Кількість переглядів: 141

Щомісячний інформаційний дайджест Мережі правового розвитку, лютий 2023 року.

Фото без опису

Щомісячний інформаційний дайджест

Мережі правового розвитку

Лютий 2023

Актуальні юридичні
консультації

Питання — відповідь: Що враховується при визначенні місця проживання дитини у процесі розлучення подружжя?

«Ми з чоловіком розлучаємося. Що враховує суд, вирішуючи, з ким залишиться жити дитина?». Адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська відповідає на запитання мешканки Хмельниччини і подає приклад судового ріення. 

Любов бабусі перемогла: жінка бачитиметься з онукою попри заборони невістки

Навіть, якщо пара розлучається, дитина не має ставати «заручницею» сімейних чвар. Бабусі й дідусі мають право і бачитися з онуками, і брати участь у їхньому вихованні. Законність своїх вимог героїні цієї історії довелося доводити через суд за допомоги юристів громадської організації «Подільський центр прав людини».

Питання — відповідь: Чи продовжуються договори оренди земельних паїв в умовах війни?

На запитання мешканки Хмельниччини щодо продовження договорів оренди земельних паїв в умовах воєнного стану відповідає адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.

Потрібна юридична консультація? Поставте запитання в онлайн-чаті  і один з експертів надасть відповідь.

 

Події

Правопросвітництво як основа розширення доступу до правосуддя в громадах України

До початку повномасштабного вторгнення близько половина дорослого населення України зіштовхнулося з правовими проблемами, або мали досвід порушення їх прав. Отже близько 14 млн осіб потенційно потребували правової допомоги.

Одну з головних ролей доступу до правосуддя для них могли б відігравати органи місцевого самоврядування за рахунок свого потенціалу щодо правопросвітницької діяльності та первинної правової допомоги.

Як розвивати мережі параюристів? Єдині стандарти роботи параюристів. Дискусія

Запрошуємо ОГС Східної Європи та Центральної Азії до участі в другій частині дискусії «Як розвивати мережі параюристів? Єдині стандарти роботи параюристів». Дискусія пройде 22 березня 2023 року 11-30 (за Києвом, UTC/GMT +3 години) онлай. 

Робоча мова: английська. Забезпечується переклад: українська, російська. Реєстрація за покликанням https://bit.ly/paraligalsdiskusiya

Як Мережа правового розвитку реагує на виклики повномасштабної війни та розбудовує стратегії відновлення 2023

Рік Україна протистоїть повномасштабній агресії російської федерації проти України. Громадянське суспільство теж стало частиною опору, зокрема, і Мережа правового розвитку (МПР). Майже від початку вторгнення ініціювала створення коаліції «Солідарність та справедливість», об’єднавши 22 організації Мережі та партнерів аби якомога ефективніше відповідати на виклики війни.

Яким є доступ до правосуддя, безпека та місцеві бюджети в українських громадах під час повномасштабної війни

7 лютого 2023 Мережа правового розвитку спільно з Асоціацією міст України та за підтримки МФ «Відродження» та Європейського Союзу презентували результати дослідження роботи органів місцевого самоврядування у сферах доступу до правосуддя, безпеки та місцевих бюджетів в українських громадах під час повномасштабної війни.

Історії успіху

«Вулик Змістів»: про нетиповий шелтер, вмотивованих переселенців і команду «бджіл»

У березні 2022 року вони починали з екстреного розселення людей, які рятувалися від війни на Івано-Франківщині. За рік, що минув з початку масштабного вторгнення, освоїли 8 актуальних напрямів роботи з переселенцями, відкрили для них нетиповий за концепцією шелтер і постійно працюють над тим, щоб створити у приймаючій громаді гідні, недискримінаційні умови проживання, які допоможуть людям легко адаптуватися та соціалізуватися. Про «Вулик Змістів»* із міста Коломия та його команду Мережі правового розвитку розповіла юристка ініціативи та ГО «Трикутник» Інна Колесник.

«Мурашник» добрих справ: від правової допомоги — до уроків городньої грамотності

Майже рік тому, реагуючи на виклики війни, юристи та активісти Хмільницької громадської організації «Право» створили у своїй громаді гуманітарний хаб «Мурашник». За цей час він став затишним підтримуючим простором для переселенців і місцевих жителів. Тут кожен може отримати соціальну, правову допомогу та стати учасником понад десятка ініціатив, які допомагають дорослим і дітям не лише вижити в умовах війни, а й якомога комфортніше інтегруватися у громаду. Про «сезонні» починання та ідеї нових послуг для переселенців Мережі правового розвитку розповів керівник ГО «Право» Віталій ДОРОХ.

Корисні матеріали

Доступ до правосуддя, безпека та місцеві бюджети в українських громадах під час повномасштабної війни. Реалії, проблеми та перспективи

 Дослідження, яке проходило із серпня 2022 по грудень 2022,  в 13 громадах Дніпропетровської, Луганської, Івано-Франківської та Чернігівської областей, занурює в конекст роботи органів місцевого самоврядуванн у трьох сферах місцеві бюджети, доступ до правосуддя, громадська безпека, цивільний захист та оборона та проливає світло на проблеми, які стають на заваді ефективнішого налагодження процесів впровадження стратегій реагування на виклики.

Відео

 

У Коломиї Івано-Франківської області відкрили шелтер "Вулик"

Споживач має права... І обов'язки: що необхідно знати, аби не стати жертвою ситуації?

Рік незламності. Воєнні злочини окупантів і права людини під час війни

Кризове реагування коаліції #SolidarityAndJustice

Мережа правового розвитку спільно з іншими партнерами коаліції #SolidarityAndJustice продовжують підтримувати сервіси кризового реагування. Так можна звернутися:
  • за правовою допомогою: дистанційно, в офісах партнерських ораганізацій і не тільки. Правові консультації надаються щодня (без вихідних) із 10:00 до 16:00 на  https://ldn.org.ua/section/legal-help/
  • на гарячу лінія з питань малого і середнього бізнесу:  096-032-35-38 (із 11:00 до 13:00, понеділок – п’ятниця) та  bizconsult@ldn.org.ua.
  •  за безкоштовною юридичною допомогою для громадян України, що виїхали за кордон:  https://pravoman.com/stand-with-ukraine/
Контакти партнерів на мапі у різних областях України і за кордоном:  https://ldn.org.ua/stand-with-ukraine/

У 6 громадах Львівської, Івано-Франківської, Вінницької, Тернопільської, Закарпатської областей працюють гарячі лінії. За телефонами можна дізнатися про вільне житло або залишити заявку для майбутнього інформування про можливості. 
 

"Мережа правового розвитку" в TELEGRAM

Підписуйся та слідкуй за нашими новинами, не пропускай жодної публікації! Ми тут: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork 
 
Виконавча дирекція ГC «МЕРЕЖА ПРАВОВОГО РОЗВИТКУ»
02144, Україна, Київ, вул. Бориса Гмирі, б. 17, оф. 4
office@ldn.org.ua
+380 44 227 9773

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень