Сьогодні відбулася робоча нарада з питань організації заходів з радіаційної безпеки

Дата: 27.06.2023 15:28

Сьогодні 27 червня 2023 року селищний голова Валерій Івасюк провів робочу нараду, на якій обговорено питання радіаційної безпеки населення Маньківської громади.   Начальник пожежно-рятувального загону ДСНС Ігор Бендерський ознайомив присутніх з пам’яткою щодо дій у разі радіаційної небезпеки та наголосив на необхідності забезпечення запасу захисних масок та дезінфікуючих розчинів.

Особливу увагу було приділено розгляду питання застосування засобів індивідуального захисту органів дихання та порядку прийому преператів калію йоду, з якого  доповів  директор комунального некомерційного підприємства “Маньківський центр первинної медико-санітарної допомоги”  Ігор НАУМЕЦЬ та ознайомив присутніх із пам’яткою “Йодна профілактика у разі виникнення радіаційної аварії”.

Очільник громади Валерій Івасюк зазначив на необхідності аналізу потреби даного препарату жителями населених пунктів громади та передачі необхідної кількості на ФАпи, також необхідності поширення інформації щодо дій населення у разі виникнення радіаційної аварії  на інформаційних стендах старостатів, офіційному сайті селищної ради  та засобах масової інформації.

На завершення завідувачка Маньківського відділення Уманського районного відділу Державної установи “Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров´я  України”  Олена ВАСИЛЬЄВА  поінформувала про здійснюваний лабораторний контроль за радіаційним фоном у громаді, дослідження харчових продуктів і питної води.  До обговорення питання долучився начальник Маньківського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Василь ЮРЧЕНКО, який ознайомив присутніх з алгоритмом дій населення у разі виникнення радіаційного забруднення та наголосив на необхідності забезпечення наявних укриттів  запасами ретельно упакованих продуктів харчування та бутильованої питної води.

За результатами  заслуховування та обговорення відповідальним було дані усні дручення.