Шукаємо патронатну сім'ю
Яка хата-такий тин, який батько-такий син, або, яблунька від яблуньки далеко не закотиться-такими прислів'ями ми показували, що часто діти стають копією своїх батьків і добре, якщо діти втілюють гарний досвід сім'ї. Та нажаль, в силу своєї роботи при відвідуванні певних сімей, які потребують нашої спільної підтримки працівники Центру соцпослуг бачать реалії, які за межами людського розуміння!! Часто працівники Центру застають діток в холоді і голодними, а "мамусі" в ейфорійному стані, та найбільше вражає те, що дітки цих мамок і татусів стоять горою за ними, бо не знають іншого життя, гарного відношення, бояться втратити навіть таких "горе- мамусь..."
Озирніться довколо себе. Можливо на сусідній вулиці проживає така родина, Ви стали свідком, як дитина бідує. Вам її стає шкода. Потім в школах починають з таких діток насміхатися і вони перетворюються на тих, хто захищає свій який-не який особистий простір, своїх яких-не яких батьків, своє яке-не яке життя!! Часто ці діти починають котитися в прірву, саме з-за того, що їх не розуміють, а захистити їх немає кому.
Центр надання соціальних послуг працює з такими родинами, проводять бесіди, контролюють життєві процеси, та все ж інколи виникає потреба в терміновому вилученні дітей, адже є загроза їх життю. Кожна свідома людина хоче, щоб ці діти могли порівняти життя в якому вони гинуть...із життям нормальних родин. Для цього в усьому світі практикуються патронатні родини. Черкащина в цьому плані передова - 31 родина сьогодні дає шанс цим дітям жити повноцінним життям, Уманщина має шість таких родин. Та чомусь наша багаточисельна Маньківська громада такої родини немає...
Якраз ще згадалась одна притча, яку часто приводжу цим родинам при відвідуванні. Колись у батька-п'яниці виросло два сина.Один став успішним, інший став копією батька. Питають дітей, як так може бути, адже у вас один і той батько, росли в одній і тій сім'ї. Відповідь була в обох одинакова-я дивився на батька. Але один став повною протилежністю батька, досяг високих вершин і створив нормальну сім'ю, а інший став таким як батько. Мораль проста, у кожного з нас є можливість стати на певний період цим, обділеним батьківською теплотою дітям -острівцем щасливого дитинства, подарувати тепло материнської любові, і дати відчути їм бути потрібними і бажаними в цьому світі і в родині. Колись, в недалекому майбутньому можливо модель саме Вашої сім'ї стане основою для створення гарної родини, до якої не будуть їздити служби і вилучати дітей. Якщо у Вас є бажання щось змінити в житті цих дітей, запрошуємо до створення патронатної сім'ї.
Що ж таке патронатна сім'я, хто може бути цією сім'єю, вік, виплати??
Патронатний вихователь – особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї
Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат?
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:
новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
підкинуті, знайдені діти;
безпритульні діти;
діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;
діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині.
Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?
До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років.
Який термін перебування дитини в патронаті?
Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більше 6 місяців.
Хто може стати патронатним вихователем?
громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;
мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);
не мають судимості;
стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.
Крім того При влаштуванні дитини в сім'ю патронатного вихователя її батьки не звільняються від обов'язку щодо утримання дитини (стаття 256 Сімейного кодексу України). Соціальні виплати патронатному вихователю – 2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідного віку.