ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ інформує
Застосування ставок екологічного податку у 2024 році. Зміни до форм податкових декларацій з рентної плати та екологічного податку.
Особливості застосування ставок екологічного податку у 2024 році озвучила сьогодні під час вебінару начальниця відділу адміністрування рентної плати та екологічного податку управління оподаткування юридичних осіб Юлія Ноздренко. Як зауважила керівниця відділу, відповідно до п. 46.5 ст. 46 розділу II Податкового кодексу України та пп. 5 п. 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 375, внесені зміни до форм:
- податкової декларації з рентної плати (місячна форма (F/J 0800207), квартальна (F/J 0800108)) затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 N 719, наказом Міністерства фінансів України від 07.09.2023 N 487, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.09.2023 за N 1665/40721;
- податкової декларації екологічного податку (F/J 0302006), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 N 715, наказом Міністерства фінансів України від 07.09.2023 N 488, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.09.2023 за N 1666/40722.
«Звертаю увагу, що з 1 січня 2024 року зросли ставки екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти. Наразі відбувається поетапне збільшення розміру ставок екологічного податку», – зазначила Юлія Олександрівна. – За податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли з 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року включно, ставки екологічного податку за скиди у водні об’єкти забруднюючих речовин становлять 90 відсотків ставок. У 2023 році ставка становила 60 відсотків».
Юлія Ноздренко додала, якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.
У 2024 році бюджетні та небюджетні рахунки, які діяли у 2023 році, залишаються актуальними.
Крім того, з 1 січня 2024 року змінено рахунки лише для зарахування екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокисувуглецю стаціонарними джерелами забруднення – 19011000.
Головне управління ДПС у Черкаській області наголошує про необхідність подання податкових декларацій з рентної плати та екологічного податку за ІV квартал 2023 року за новими формами.
Граничний термін подання податкових декларацій – 9 лютого 2024 року, сплати податкових зобов’язань – 19 лютого 2024 року.
Дивіться детальніше на каналі «Допомогаплатнику»
Зняття з обліку в контролюючих органах юридичних осіб
Під час проведення заходів податкового контролю, пов’язаних із ліквідацією або реорганізацією платника податків, контролюючі органи організовують та планують їх таким чином, щоб вимоги щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, були сформовані й отримані особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків не пізніше строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог (п. 11.6 розд. XI Порядку № 1588).
Після завершення розрахунків із кредиторами, до зняття з реєстрації в контролюючому органі та скасування реєстрації юридичної особи, враховуючи норми ст. 111 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами та доповненнями, юридична особа, в особі ліквідатора, є платником тих податків та зборів, щодо яких виникає об’єкт оподаткування. При цьому ліквідатор повинен подати податкову декларацію до контролюючого органу за основним місцем обліку або за неосновним місцем обліку за звітний період, на який припадає дата такої ліквідації (зокрема, якщо ліквідація припадає на середину звітного періоду).
Звітним періодом підприємства, що ліквідується, є період із початку звітного року до дати прийняття рішення про його ліквідацію (частина третя ст. 13 розд. IV Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерськийоблік та фінансову звітність в Україні із змінами і доповненнями»).
Оскільки платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку, то у разі їхнього закриття платник податків подає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, який закрито, протягом 10 робочих днів після закриття.
Якщо контролюючим органом до ЄДР передано відомості про наявність заборгованості зі сплати податків і зборів, то після погашення заборгованості зі сплати податків і зборів контролюючий орган передає до ЄДР відомості про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів.
Комунікаційна податкова платформа - відкритий майданчик для спілкування
У Головному управлінні ДПС у Черкаській області працює формат співпраці з бізнесом – Комунікаційна податкова платформа!
Зараз, як ніколи, важливо залишатися на зв’язку. Саме тому податкова служба розширила можливості для комунікацій з громадськістю і бізнес-спільнотою, аби кожен знайшов оптимальний для себе формат діалогу з податківцями.
Наша платформа – це відкритий майданчик для спілкування з лідерами думок, представниками асоціацій, професійних об’єднань, які захищають інтереси платників податків. Також ми запрошуємо до участі в роботі платформи народних обранців та членів консультативно-дорадчих й інших допоміжних органів, які представляють позицію громад та мають вплив на впровадження змін до податкового законодавства.
Пропонуємо до обговорення низку актуальних на сьогодні тем, а саме: декларування доходів громадян, сплата мінімального податкового зобов’язання, оподаткування благодійної допомоги, а також виплата благодійної допомоги внутрішньо переміщеним особам, функціонування мобільного застосунку «Моя податкова», нарахування податкової знижки та ін.
Як працює Комунікаційна податкова платформа?
Для оперативного зв’язку з учасниками платформи створено в Головному управлінні ДПС у Черкаській області окрему електронну скриньку: ck.ikc@tax.gov.ua.
Отже, якщо ви – уповноважений представник громадського, бізнес-об’єднання або громади, депутат або член консультативно-дорадчого органу, надішліть на цю електронну скриньку свій запит або звернення, в яких необхідно викласти зміст питання, що потребує вирішення. Після отримання листа з вами оперативно зв’яжеться координатор платформи для визначення формату відповіді та дати проведення зустрічі з відповідальними особами профільних структурних підрозділів Головного управління ДПС у Черкаській області.
Тож, долучайтеся до комунікаційної податкової платформи та отримайте необхідну інформаційну підтримку.
Підписатися на Facebook-сторінку Головного управління ДПС у Черкаській області:
https://www.facebook.com/tax.cherkasy/
Підписатися на YouTube-канал Головного управління ДПС у Черкаській області:
https://www.youtube.com/@user-hg4tg9ey8z
Комунікаційна податкова платформа для громадськості та бізнес-спільноти:ck.ikc@tax.gov.ua