Пам’ятка: йодна профілактика у разі радіаційної аварії

Яку небезпеку несуть аварії на атомних станціях? У разі аварії на ядерних установках атомної станції може відбутися викид радіоізотопів йоду, цезію, стронцію та інших радіонуклідів. В результаті викиду може утворитися радіаційна хмара, яка по своїй протяжності може забруднювати ґрунт, поверхні, їжу та воду. Крім того, опади з хмари можуть осідати на шкірі та одязі людини. Так виникає зовнішнє опромінення, а при споживанні забруднених харчових продуктів – внутрішнє. Значна частина викидів містить радіактивний йод, або так звані радіоактивні ізотопи йоду («поганий йод»). Якщо не вживати заходів захисту, то в такому разі радіоактивний йод дуже легко і швидко поглинається щитоподібною залозою (особливо у дітей) і може призвести до її захворювань.

09:42 06.07.2023

Вітаємо з днем народження голову СФГ "Щедрий край" Івана КАС’ЯНЧУКА с.Подібна!

Керівництво, виконавчий апарат та депутатський корпус Маньківської селищної територіальної громади щиро вітають  голову СФГ "Щедрий край" Івана КАС’ЯНЧУКА с.Подібна – з нагоди  Дня народження!

08:52 06.07.2023

Що робити у разі радіаційної аварії?

Підготовлений – значить захищений. Це правило у час повномасштабної війни стало ще більш актуальним. Зважаючи на те, що країна-терорист не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру – знайти їх можна за посиланням.

08:48 06.07.2023

«Відкриваємо Черкащину для діток із Херсонщини», – Ігор Табурець

Не тільки зі слів, а і на власні очі пізнають Черкащину діти з Нововоронцовської громади Херсонської області. Як розповів начальник ОВА Ігор Табурець, для них підготували цікаву екскурсійну програму.

08:45 06.07.2023

Звернення Президента України

Дорогі українці, українки! Звіт за цей день. Перше: Ставка – особливо тривале, особливо детальне засідання. Зокрема, щодо безпеки наших стратегічних обʼєктів, наших атомних станцій. Були відповідні доповіді, відповідні рішення і – дуже важливо – контроль за виконанням рішень. До речі, максимально контактуємо з партнерами для того, щоб ні в кого у світі не було навіть найменшого дефіциту інформації щодо ситуації на Запорізькій АЕС та створених Росією загроз. На Ставці, як завжди, детально розглянули ключові напрямки Сходу та Півдня. Дякую, воїни, за вашу хоробрість!

08:43 06.07.2023

В рамках шведсько-українського проекту “PROSTO” проведено тренінг для старост та діловодів старостинських округів Маньківської громади

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» надає інституційну підтримку територіальним громадам України щодо покращення доступності адміністративних (публічних) послуг у старостинських округах. Проєкт фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та реалізується компанією SALAR International. Відповідно до підписаного Меморандуму про співпрацю щодо покращення доступності адміністративних послуг в старостинських округах між Маньківською селищною радою та Проєктом,  05  липня 2023 р. у  сесійній залі Маньківської селищної ради відбувся ознайомчий візит та тренінг  на тему «Організація надання адміністративних (публічних) послуг в старостинських округах». Участь у заході взяли селищний голова Валерій Івасюк, перший заступник голови Олег Мельник, Андрій Мацокін – експерт по роботі зі старостами Проєкту PROSTO (м. Київ); Ольга Калініченко – експертка проєкту (м. Київ), а також старости, діловоди та представники відділів та структурних підрозділів Маньківської селищної ради.

16:02 05.07.2023

єОселя: з 1 серпня українці зможуть взяти іпотечний кредит за програмою під 7%

З 1 серпня збільшується кількість українців, які можуть отримати житло за програмою доступного іпотечного кредитування єОселя. Подати заявку на отримання кредиту під 7% зможуть ветерани війни, учасники бойових дій та люди, які не мають власного житла. Всі інші категорії позичальників залишаються у програмі також. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Уряду 4 липня 2023 року.

14:54 05.07.2023

«Ми стаємо ще сильнішими та дієвішими заради вашої безпеки», – Ігор Табурець

На Черкащині продовжують серію масштабних навчань для всіх спецслужб регіону. Нині на дводенних тренуваннях вони відпрацьовують алгоритми дій і взаємодії в разі радіоактивного, хімічного та біологічного забруднення, підтоплення та ін. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець.

14:45 05.07.2023

Уряд удосконалив механізм забезпечення житлом на умовах доступного іпотечного кредитування для ветеранів та сімей загиблих захисників

Відповідні зміни до Умов забезпечення приватним акціонерним товариством “Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України внесені під час сьогоднішнього засідання Кабінету Міністрів України. Нормативний акт розроблено за активної участі фахівців Міністерства у справах ветеранів України за результатами консультацій з “Укрфінжитло”, українськими банками та на виконання доручення Прем’єр-міністра України.

14:43 05.07.2023

За матеріалами СБУ повідомлено про підозру судді, яка виправдовувала російську агресію в Україні

Служба безпеки спільно з ДБР зібрала доказову базу на суддю Звенигородського райсуду Черкаської області, яка заперечувала збройну агресію рф і виправдовувала воєнні злочини рашистів. На момент документування злочину фігурантка перебувала на посаді голови районного суду.

14:41 05.07.2023